MÜŞTERİLERİMİZE EN UYGUN SEÇİM İÇİN, GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ SUNUYORUZ

     Firmamız pazara Almanya’dan ithal ettiği Bi-Metal şerit testerelerin satışı ile girmenin yanı sıra, katma değeri yüksek yerli üretim testere tezgahı satışı ile de müşterilerine hizmet vermeye başlamış, banttan çıkan ilk makinelerin tanıtımını İzmir 3’T Fuarında gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştır ve fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi görmüştür.

      Almanya’dan ithal ettiği Bi-Metal Şerit Testereleri ile müşterilerine hizmet veren Diriliş Makine’yi, Genel Müdür Yalçın Ekici ile konuştuk. 1989 yılından beri farklı sektörlerde faaliyet gösteren Diriliş Makine, 2008 yılından itibaren Bi-Metal Şerit Testere Bıçakları ve her türlü kesme aletleri alanında da etkin bir şekilde pazara girmiştir. Geçen süre içerisinde ülkemiz genelinde müşterilerinden yakın ilgi gören, müşterilerinin ihtiyaçları ve sorunları ile yakından ilgilenen firmamız hızla büyüyerek 2011 yılında şirketleşmiştir. Bi-Metal Şerit Testere alanında büyük bir kapasiteye sahip olan şirketimiz değerli müşterilerinin teveccühü ile büyümekte ve müşterilerinin hizmetinde olmaya devam etmektedir. Firmamız Türkiye genelinde, demir- çelik kesimi yapan her türlü imalatçıya hitap eden bir firma olması hasebiyle çok geniş bir pazara hitap etmektedir. Siz de takdir edersiniz ki bahsettiğimiz pazar sanayinin en önde gelen sektörüdür. Almanya’dan ithalatını yaptığımız Bi-Metal Şerit Testerelerde çok farklı diş ölçüsü seçenekleri ile kesilecek malzemeye en uygun seçimi yapma konusunda müşterilerimize geniş ürün yelpazesi sunmaktayız. Referanslarımıza gelince; size çok sayıda firma ismi sayabilirim ama ülkemizin geneline hitap ettiğimizin göstergesi olması açısından farklı illerden birkaç örnek vermek istiyorum.

     Konya’nın sanayideki gelişimi her kesimin gıpta ile izlediği bir gelişim süreci yaşıyor. Bunun etkenleri ile ilgili çok şey söylenebilir. Konya’daki işadamlarının çalışkanlığı, yerel yönetimlerin özellikle alt yapı destekleri, Anadolu şehirlerine hitap edilebilmesi vs. Ancak, ben burada başka bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Bundan 10-15 yıl öncesinde sanayi de İstanbul’dan sonra ismi duyulan tek alternatif Konya idi. Ancak, şimdi Konya gibi ön plana çıkan Kayseri, Gaziantep benzeri şehirlerimiz gündeme gelmeye başladı. Bu şehirlerimizde de ülkemize hizmet eden sanayicilerimiz, işadamlarımız var. Yanlış anlaşılmasın ama Konya’daki sanayicilerimiz bunun farkına vararak ticari rekabet kuralları çerçevesinde Konya sanayinin etkinliğini sürdürmesi için elinden geleni yapmalı ve Konya bu öncülüğü kaybetmemelidir. Aksi taktirde Konya sanayi olarak pazarımızın daralması kaçınılmaz olur. 

     Yakın hedeflerimiz içerisinde yukarıda bahsetmiş olduğum yerli üretim şerit testere tezgahının çeşitlendirilmesi ve üretim miktarının artırılması var. Ancak, burada bir “hayalimiz” den bahsetmek istiyorum. Hayal kavramını özellikle kullandığımı da belirtmek isterim. İthalatını yaptığımız Bi-Metal Şerit Testereler bizim de dahil olduğumuz bütün firmalar tarafından Avrupa’dan özellikle de Almanya’dan ithal edilmektedir. Birçok alanda başarılı yatırımların yapıldığı ülkemizde bizden çok daha güçlü firmalar bu testerelerin ülkemizde üretilmesi ile ilgili herhangi bir çalışma yapmamaktadır. Ya da biz böyle bir bilgiye vakıf değiliz. İşte hayalimiz olarak ifade ettiğimiz bu testerelerin ülkemizde imal edilmesi uzak hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. Allah nasip eder de bu hayali gerçekleştirirsek Ülkemiz ve sanayimiz adına hayırlı bir iş yapmış olmanın gururu bize yetecektir.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s