10 YIL İÇİNDE AY ÜZERİNDE KURULACAK OTELLERDE KALINABİLECEK!

     Önümüzdeki 10 yıl içinde Özel Uzay ve Havacılık Şirketlerinin bazıları Dünyamızın doğal uydusu Ay’da yaşanabilir otel üsleri kuruyor. 10 Yıl İçinde Ay Üzerinde Kurulacak Otellerde Kalınabilecek!.. Bigelow Aerospace şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Robert Bigelow, “NASA’nın yakın zamanda Ay üzerinde bir AR-GE üssü kurma planı olsada, bizim gibi özel şirketler Ay’da kalıcı otel  üsleri kurmayı ve buralara müşterileri taşıyıp ağırlamayı planlıyoruz” dedi.

     Golden Aerospace şirketi ise Ay’da Otel ve AVM kurma planı olan ikinci şirket. Golden Aerospace şirketinin CEO’su Shackleton ise “2020 yılına kadar Ay üzerinde önce enerji, altyapı, ve lojistik destek üslerini kuracağız. Eğer başarılı olabilirsek otel ve AVM gibi yapıların yer aldığı üsleri de ekleyerek projemizi tamamlayacağız. Proje bittiğinde kendi suyunu, kendi yapay atmosferini, tahılını ve sebzesini üretebilen kompleks bir otele sahip olabileceğiz. Dilediğiniz taktirde böylesine farklı bir ortamda hem tatil yapıp hem de farklı bir deneyim yaşayabileceksiniz” diye konuştu.

     Uluslararsı Uzay Yasalarına göre NASA ile ikili anlaşmayı yapan ilk firma Bigelow Aerospace şirketi oldu. Ayrıca Robert Bigelow, “Ay’da özellikle suyun bulunmuş olması bizim gibi özel sektör yatırımcılarının gözünü Ay’a çevirmesini sağladı. Su kaynakları sayesinde 10 yıl içinde Ay üzerinde kalıcı otel ve alışveriş üsleri kurabileceğiz. Ay’da özel vakit geçirmek isteyen müşterilerimizi birkaç haftalık eğitimden sonra bu otellerde ağırlamaya başlayacağız.”diye konuştu.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s