CECIMO TARAFINDAN ÇİN’DE ULUSLARARASI TAKIM TEZGÂHI FUARI BAŞLATILIYOR

     Küresel takım tezgâhı piyasasında Asya’ya ve özelikle Çin’e büyük çaplı bir piyasa kayması dikkat çekmekte ve bu nedenle Çin, Avrupa takım tezgâhı imalatçılarının bulunması gereken bir pazar olmaktadır. Asya’nın küresel tüketimdeki payı yüzde 67’dir. Asya’daki talep dinamik bir büyüme sergilemektedir. Dünya çapındaki çoğu takım tezgâhı Çin’de satın alınmakta (28,1 milyar değerinde) ve bu dünya tüketiminin de yüzde 45’ine karşılık gelmektedir. Çin, Güney Kore, Japonya, Tayvan ve Hindistan toplamı küresel takım tezgâhı tüketiminin yüzde 65’ini oluşturmaktadır ve Avrupa takım tezgâhlarıyla ilgilenmektedirler. CECIMO’nun ulusal birlikleri Asya’nın kalbinde bir takım tezgâhı fuarı düzenleyerek üye firmaların işlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve bu yeni gelişen ekonomilerde potansiyel olarak daha fazla pazar payı ele geçirmek için daha kuvvetli bir temel edinmeyi ummaktadırlar. Sonuç olarak, CECIMO’nun varlığının amacı da, dünya çapında Avrupa takım tezgâhı imalat sanayisini desteklemektir.

     CECIMO, EASTPO Kültür ve Gelişim ile MP Organisation. Takım Tezgâhı Sanayii Avrupa Birliği CECIMO’nun Genel Direktörü Sn. Filip Geerts: “Bizim amacımız Avrupa takım tezgâhı imalatçılarının doğru yerde: Şangay ve zamanda: çift yıllarda potansiyel müşterileriyle buluşabilmelerini sağlayacak bir takım tezgâhı fuarı taleplerini karşılamaktır” dedi.

     Bu Avrupa Takım Tezgâhı Fuarı (EMTE), katılımcılar ve ziyaretçiler açısından Avrupa kalite standartlarını karşılayabilmelidir. Bu nedenle, ulusal ve uluslararası takım tezgâhı fuarlarının yanı sıra dünya çapında ulusal fuar pavyonlarının organize edilmesinde tecrübeli CECIMO-EMTE Organizasyon Takımı oluşturulmuştur. Bu girişim Avrupa takım tezgâhı imalatçılarını temsil eden birlikler tarafından oluşturulduğu ve yönlendirildiği için piyasa ihtiyaçları hakkında gayet bilinçlidirler. Ancak bu uzmanlık, Asya’da ve özellikle Şangay’da, başta takım tezgâhları üzerine olmak üzere uluslararası fuarların organizasyonunda tecrübeli yerel ortaklarla birbirini tamamlamalıdır. CECIMO, Asya piyasası için MP ve ECD ile ortaklaşa büyük çaplı bir takım tezgâhı ticaret fuarı düzenleme fırsatını bulmuştur. Bu tecrübe, Çin ve bölgedeki üç büyük takım tezgâhı fuarından biri olan ve EASTPO olarak bilinen Şangay Uluslararası Takım Tezgâhı Fuarı’nı düzenleme fırsatını sunmuştur.

EMTE: Uluslararası Kalite ve Standartlarda Bir Fuar

     EMTE-EASTPO 2014 dünya çapında takım tezgâhı sanayisinin en iyilerini bir araya getirecektir. EASTPO 2012 senesinde tek başına brüt 84.000 metre karelik bir fuar alanını kaplamıştır ve EMTE ile gerçekleştirilecek ortak çalışmanın bu dört günlük fuara daha fazla stand alanı kazandırması beklenmektedir.

      Birinci EMTE-EASTPO fuarının, dünya çapındaki başlıca isimler tarafından sunulan yenilikçi teknoloji ve pratik çözümler için yüksek kaliteli bir vitrin olması beklenmektedir. CECIMO’dan Sn. Geerts, “Bu Şangay’da CECIMO destekli tek fuar olacaktır ve organizasyon takımı, takım tezgâhı fuarları ve ilgili faaliyetlerin organizasyonunda oldukça tecrübelidir” yorumunda bulundu. Avrupa’daki başlıca fuarların geleneğini takip eden EMTE-EASTPO, katılımcılar için katı katılım kuralları belirlemiştir. Ayrıca imalatçıların fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmemesini sağlayacak ve sektörlere göre mamullerin tanıtımları canlı gerçekleştirilecektir. 

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s