YENİ VE GENİŞLETİLMİŞ DELİK DELME PORTFÖYÜNÜ KENNAMETAL SUNAR

Kennametal´in oldukça geniş ürün yelpazesi tüm çaplar, ilerleme hızı veya delik kalitesine uygun standart- seçenekli, uygulamaya özgü platformlardan oluşan muazzam bir koleksiyon oluşturarak neredeyse tüm işleme gereksinimlerine uygun çok çeşitli çözümler sunmaktadır. Küresel alanda faaliyet gösteren şirket, bileme hizmetleri ile mühendislik desteğinin yanı sıra takım ile işleme teknolojileri açısından en kapsamlı seçenekleri dünya genelindeki tüm müşterilerine sunabilmektedir. Deliğin ilk kez açılmasından hassas işleme ve kılavuz işlemine kadar Kennametal Delik Delme Ekibi hem üretim hem de uygulama alanında kendini kanıtlamış ve endüstrinin önde gelen araçla işleme ve bilgi temelli çözümleri ile müşterilerine destek sağlamaktadır. Tasarım ve mühendislikten hassas kaplamalı serbest biçimleme takımlarına kadar Kennametal Delik Delme Ekibi her önemli aşamayı kurum içinde yöneterek en üst düzey ilgili ve dikey bütünleşme örneği sergiler. Giderek kompleks hale gelen imalat piyasasında, endüstriyel teknoloji yenilikçisi olan Kennametal yüksek performanslı işleme standardını yeniden artırıyor. »Farklı Düşün» işaretli Kennametal ürün dizisinde yenilikçi modüler uçlar, piyasada bir ilk olan asimetrik YTECH™ matkapları, tescilli düz tabanlı matkaplar, özellikle yumuşak çelikler için solidkarbür kılavuzlar ve daha fazlası bulunmaktadır.

Kennametal´in geniş kapsamlı Delik Delme Portföyü yeni 2013 Kennametal Yenilikleri Ana Kesme Aletleri kataloğunda detaylarıyla yer almaktadır. Katalogda hızı giderek artan piyasada imalatçılar tarafından istekle beklenen ürünler de dahil olmak üzere şirketin yeni ürünlerine yer verilmektedir. Kennametal Delik Delme Portföyüne eklenen aşağıdaki ürünler Kennametal ´in tüm zorlukların üstesinden gelmeye hazırlıklı olduğunu kanıtlamaktadır:

1) GOdrill™, birden fazla uygulama ve birden fazla materyal ile birlikte çalışabilen Kennametal´in ilk mikro-matkap ucudur. GOdrill solid karbür delme işleminin ötesine geçerek modüler delme işleminin avantajlarını artırmaktadır. Modüler delme belirli çap aralıklarıyla sınırlıyken, GOdrill 1mm´den (.03- 94”) başlayan çaplardaki delme işlemleri açısından bu boşluğu doldurmaktadır.

2) Dökme demir için bir başka başarılı solid-karbür uç platformu olan YPC Beyond™ Drill 1/6 sınıfında en iyi delik kalitesini sağlamak ve dökme demir, dövülebilir demir, CGI ve ADI açısından en uzun alet ömrünü temin etmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. YPC Beyond Drill üstün performans sunmak üzere tescilli çok sayıda Kennametal teknolojisini bir araya getirmektedir. HP-uçlu geometri olası en yüksek ilerleme hızında mükemmel merkezleme imkanları sağlarken Y-TECH™ teknolojisi asimetrik yiv boşluğu ihtiva eder ve yeni KCK10™ tabaka üst düzey talaş tahliye özelliği ile olağan üstü aşınma direnci sunmaktadır.

3) KSEM Modüler Uç Sistemi artan uzunluk sağlamaktadır ve 40mm´ye (1.575”) kadar uç çapları ile 10 x D´ye kadar derinlik standart olan Modüler Uç Sistemi yekpare bir ucun avantajları ile KSEM Modüler Ucun avantajlarını bir araya getirmektedir. Bu sistem HSS´nin ve 28-70mm´lik (1.102-2.756”) çap aralığındaki yekpare delme aletleri çözümlerinin yerini alırken enerji piyasasındaki müşterilerin ihtiyaç duyduğu özel uygulamalara katkıda bulunmaktadır. Geniş çaplı delme uygulamaları için endüstri karşılaştırmalarına göre KSEM PLUS delik başına maliyeti önemli ölçüde düşüren kapsamı artan bir aralıkta çalışmaktadır. KSEM PLUS B1 Başlıkları artan yetenekleri ile çapraz delikler ve kesintili kesim durumlarında delme işleminin yanı sıra istifli materyallerin ve eğimli çıkışların söz konusu olduğu delme işlemlerinin de yapılmasına olanak tanımaktadır.

4) Romicron™ İnce Delik İşleme Sistemi, PCD aletle işleme portföyü kurulum süresini ve talaş oranını azaltırken ve genel ekipman verimliliğini artırırken 4-213mm muazzam bir çap aralığı sunmaktadır. Bu üst düzey ince delik işleme sistemi en son Kennametal Standart ISO Döner Takma Parçalarına uygulanabilen metal kesme ortamlarında sıklıkla karşılaşılan birçok materyal için uygundur. Kapalı devre işleme özelliği (CLB) artım başına 2 μm´lik kesin çap sayesinde asgari yatırım ile takma parçasının aşınma telafisini otomatik hale getirme gibi eşsiz bir imkan sunmaktadır. Romicron araçla işlemenin birbirine oldukça yakın tolerans değerlerinin genel işlem açısından kritik olduğu ya da hızlı ve kolay çap ayarlamalarının gerekli olduğu durumlarda kullanılmalıdır.

5) ModBORE™ İnce Delik İşleme Sistemi maksimum performans ve esneklik sunmak için standart ISO ANSI döner takma parçalarından yararlanmaktadır. Olduça esnek kaba işleme ve ince delik işlemeden geniş köprü işlemeye kadar bu üst düzey ürün tek bir sistem içerisinde 9.75´ten – 2205mm´ye kadar geniş bir aralığa hitap etmektedir. ModBORE daha fazla esneklik için standart delik işleme başlıklarına dahil edilebilecek çok yönlü kartuşlar ile birlikte çoğu metal kesme materyali için kullanılabilmektedir.

6) Kennametal Yivlerin kapsamlı ve yaygın portföyü arasında Beyond™ Solid Karbür Yivler, HSS-E-PM Yivler, Rüzgar Enerjisi Yivleri ve Genel Amaçlı Yivler bulunmaktadır: Solid Karbür Yivler daha önce-den mümkün olandan daha geniş bir aralıkta daha yüksek üretkenlik ve olağanüstü performans sunmaktadır ve toz metal yüksek hız çelikten üretilen ve daha fazla aşınma ve ısı direncine sahip olması maksadıyla tasarlanan Yüksek Performans Yüksek Hız Çelik (HSSEPM) Yivleri yüksek verimlilik ve güvenilir yiv kalitesi isteyen işleme süreçlerinin en önemli unsurudur.  Krenk mili göbeği, halka ve şanzıman kutusu gibi yaşamsal rüzgar türbinlerinin imalatçıları için geliştirilen yeni yüksek performanslı, geniş ebatlı HSSEPM Rüzgar Yivleri bu tür unsurlara yönelik kompleks talepleri karşılamaya devam ederken üretkenliği de artırır.  Genel Amaçlı Yivlerden oluşan geniş ürün yelpazesi endüstriyel uygulamalar için yiv kesme ve yiv oluşturma çözümleri sunmaktadır. En yüksek kalitede materyallerden üretilen yeni T920 Serisi Spiral- Nokta Yivleri daha etkin bir soğutucu akışı için iyileştirilmiş sap ile daha düşük vida açma torku sağlamak üzre iyileştirilmiş matkap yivi tasarımına sahiptir. Biçimlendirme yivlerinin bir sonraki nesli olan KHSST Biçimlendirme Yivleri yivleri dolduran ve eğrileştirerek kırılmasına sebep olan talaş sorununu ortadan kaldırmaktadır.

7)Kennametal´in başarılı Yekpara Delme platformlarının altını iki seri altında çizmek mümkündür: Kısa delikler için Drill Fix™ Serisi ve derin delikler için HTS Serisi. Drill Fix Serisi Yekpare Uçlar yüksek hız ve uygun maliyetli bir çözüm sağlayarak kısa deliklerin delinmesi için en optimal seçenek durumundadır:

– Drill Fix DFR™ ürünleri 2-4 x D uygulamalarda 12,5-24mm´lik bir çap aralığında azami ilerleme hızları sunmaktadır. Dikdörtgen şeklindeki iç ve dış takma parçaları daha yüksek ilerleme hızlarının yanı sıra yumu- şak başlangıçlı kesim işlemleri- ni ve kısa talaşları mümkün kılmaktadır.

– Drill Fix DFS™ ürünleri üçgen iç takma parçasının üst düzey merkezleme imkanı ile ekonomik 2 / 6 kare şeklinde bir takma parçasının özelliklerini birleştirir. Artan metal çıkarma oranları, yüksek yüzey kalitesi ve iyileştirilmiş delik düzlüğü sağlar.

– Özel uygulamalar. 24-82mm çap aralığında kullanılan Drill Fix DFT™ ürünleri farklı uzunluklardan, takma parçası geometrilerinden ve kaplamalardan oluşan geniş bir portföy ile çok yönlü ve güvenilir bir araç niteliğindedir.

8) Kennametal´in HTS Serisi yekpare derin delik delme sistem uçları 10 x D´ye kadar derinlikteki deliklerin açılması için çelik, paslanmaz çelik, yumuşak demir, dökme demir ve paslanmaz materyallere uygun olarak tasarlanmıştır. Bu üç HTS sistemi, HTS-C, HTS ve HTS-R, 20-270mm arasında bir çap aralığını kapsamaktadır:

– HTS-C yekpare uçları talaşların mükemmel bir biçimde çıkmasını sağlayan ve araç gövdesinin ömrünü uzatan sarmal yiv tasarımından yararlanmaktadır. Azalan ilerleme ve kesme hızlarında kullanıldığında aynı zamanda daha eski veya daha az güce sahip makineler üzerinde de kullanılabilir.

– HTS uç başlıkları üçgen şekilli Drill Fix DFT takma parçaları kullanan kartuşlar ve pilot uçlar ile donatılmıştır. Piyasada bulunan en güvenilir derin delik açma sistemlerinden biridir.

– HTS-R sayesinde – talaş kontrolünden sağlanan yararı artıran – dikdörtgen şekilli Drill Fix DFR takma parçaları kullanılarak 30´a varan yüksek ilerleme hızı oranları sağlanabilir. Aynı parça boyutu her bir takma kartuşunda da kullanılabilir.

Çap, saatlik hız ve kesinlik gibi kategorilere göre sınıflandırılan kullanımı kolay bu kılavuz yalnızca Kennametal Delik Delme Portföyünün ana yararlarını sergilemekle kalmayıp aynı zamanda müşterilerin özel uygulamaları için en uygun ve en verimli aletleri çabuk bir şekilde seçmelerini sağlayarak yararlı görsel yardımlar da içermektedir. Yeni Kennametal Yenilikleri Ana Kesme Aletleri kataloğunda bulunan kapsamlı alet seçme kılavuzu müşterilerin kendilerine özgü ihtiyaçlarına en uygun alet çözümünü bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s