HASSAS KESİM İÇİN RAYLI GÖNYE TESTERE BOSCH’TAN PPS 7S GELDİ

Bosch’un ilk raylı gönye testeresi PPS 7 S, enine boyuna ve çapraz kesimler yapabilme özelliğiyle mobilya ve yazlık ev işleri yapımında, zemin kaplamaları oluşturulmasında ve cephe kaplamasında rahat bir kullanıma imkan sağlıyor. Bir kesme tezgahında kesme bıçağı sabit, iş parçası hareketlidir. Ancak PPS 7 S, bunun tam tersi bir prensiple çalışıyor: İş parçası universal kılavuz korumasıyla sabittir ve kullanıcı, kesme testeresini kayar mekanizma sayesinde iş parçasına doğru çeker. Bu özellik sayesinde, parçanın sabit bir pozisyonda olmamasından kaynaklanabilecek eğimli kesim gibi kullanıcı hataları engellenebiliyor. Sonuç olarak, hassas kesimler kolaylıkla ve rahatlıkla yapılabiliyor.
Bosch, hafif hizmet kullanıcıları için ilk raylı gönye testere PPS 7 S’yi piyasaya sundu. Kesme tezgahı ve gönye kesme özelliklerinin avantajlarını aynı alet üzerinde birleştiren yenilikçi bir ürün olan PPS 7 S, tahtaların kesimi için kesme tezgahı olarak kullanılırken, levhaların bir dizi kesimi için de uygun.Lazeri sayesinde kesme hattı düzgün bir şekilde takip edilebilen PPS 7 S, geniş parçaların kesimi için tezgah büyütebilme özelliği sayesinde daha rahat çalışma imkanı sunuyor.

Ürünün kendi içinde barındırdığı tezgah, tezgah tipi testerelerin üzerine konduğu alana karşılık geliyor. Tahtaları kesmekte de büyük kolaylık sağlayan PPS 7 S’de tezgah genişletebilme özelliği sayesinde daha geniş parçaların kesimi mümkün olduğu gibi, ek tezgah da istenilen kısma adapte edilebiliyor.
PPS 7 S üzerindeki tüm kontroller anlaşılır bir şekilde ayarlı ve kullanımı oldukça kolay… Kesme işlemi esnasında oluşan toz, yaylı sabit çekme aparatı mekanizmasıyla düzgün bir şekilde aşağı doğru çekiliyor. PPS 7 S aynı zamanda ‘Constant Electronic’ sistemiyle başlangıçta uygun olan hız limitini sağlayarak, sert tahta gibi malzemelerin kesiminde doğru hız başlangıcını kendisi sunuyor.

PPS 7 S raylı gönye testere, 1.400 Watt motoru sayesinde dakikada 4.800 devir sağlıyor. Kullanıcılara kolaylık olması ve daha hassas kesimler için kesme hattı lazer ışığıyla aydınlatılan PPS 7 S ile yatay kesimler -90°’den +90°’ye kadar yapılabiliyor. Testere bıçağı eğim kesme yapabilmek için sola 46,5° döndürülebiliyor.Raylı gönye testere PPS 7 S teslimat kapsamına “Optiline Wood” 36 dişli testere bıçağı da dahildir.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s