CORODRİLL 856 VE CORODRİLL 854 PİYASADA

     Çeşitli karbon elyaf takviyeli plastiklerde (CFRP) delik açma, katmanlara ayrılma ve parçalanma sık rastlanılan sorunlar olduğu için delik toleransı ve kalitesine erişmek özgün geometriler gerektirir. Alüminyum gibi istiflenmiş bir malzeme ile birleştirilen CFRP, iki değişik malzeme olarak işleme tekniklerine boyut kattı. CoroPak 10.1̀̀̀̀̀̀̀̀in bir parçası olarak piyasaya sunulan yeni ürün tanıtımları CoroDrill 854 ve CoroDrill 856, en son CFRP malzemelerinin ve istiflenmiş alüminyumun zorluklarına karşı koymak üzere geliştirildiler. Kompozit malzemelerde güvenilir ve etkin delik açma teknolojisi için havacılık sektöründen gelen artan talebi karşılamak üzere kesici takım ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant özel olarak tasarlanmış CoroDrill® 854 ve CoroDrill® 856’yı piyasaya sunuyor. 

CoroDrill 854’ün geometrik şekli, yüksek elyaf içerikli malzemelerde delik giriş ve delik çıkış kalitesini iyileştirmek amacıyla tasarlanmıştır. Doğru seçim, başarılı kompozit delik açma işleminde çok önemlidir: CoroDrill parçalanma ya da aşınmanın sorun olduğu yerlerde tercih edilir; ayrıca müşteriler reçine açısından zengin malzemelerde katmanlara ayrılma zorluk olarak ortaya çıktığında CoroDrill 856 ile daha fazla fayda elde edeceklerdir.

Müşterilere 4 mm ila 12,7 mm arasında çap seçenekleri sunan elmas kaplamalı standart N20C sert karbür versiyonları stok ürün olarak mevcut. Ayrıca özel takım fiyatı ödemenize gerek kalmadan istediğiniz boyutları belirleme özgürlüğü sunan Siparişe Özel hizmet aracılığıyla talep üzerine seçenekler de mevcut.

     Reçine içeriği yüksek malzemelerde delik açmak CoroDrill 856’nın geometri tasarımıyla optimize edilmiştir. Küçük uç açıları ve yüksek kesme açıları delik kalitesini iyileştirmenin yanı sıra ince duvarlı yüzeylerde özellikle önemli olan eksenel mukavemeti azaltmaya da yardım eder. Her iki CoroDrill ürünü de çapakların oluşmamasına ve yüzey kalitesinin geliştirilmesine yardım eder. 

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s