ROCKWELL AUTOMATİON’DA OTOMATİKLEŞTİRİLMİŞ VE HIZLANDIRILMIŞ MAKİNE GÜVENLİK SİSTEMİ TASARIMI

     Donanım üreticileri, güvenlik otomasyonu teknolojisinin artan karmaşıklığına ayak uydurma mücadelesi, Rockwell Automation ile ilerleyen teknolojinin ve gelişen endüstri standartları ile yeni bir yön buluyor. Güvenlik sistemleri çağdaş yüksek performanslı makinelere uyum sağlamak üzere tasarlandığında ve mühendisliği yapıldığında son derece karmaşık fonksiyonlar içeriyor. Bizzat tasarım süreci, verimliliği optimize edecek ve üretkenliği artıracak şekilde işçi güvenliğini geliştirmede ve riski asgari düzeye indirmede bir engel olabiliyor. Güvenlik sistemi tasarlamak genellikle yerel ve uluslararası güvenlik standartlarının neler gerektirdiğini belirlemek için sürekli değişen uyum sorunlarını keşfetmek anlamına geliyor.

     Rockwell Automation ile ilerleyen teknolojinin ve gelişen endüstri standartlarının tetiklediği güvenlik, ikinci plana atılmaktan kurtulup makine tasarımlarının merkezi bir fonksiyonu haline geliyor. Rockwell Automation’da ma-kine güvenlik sistemi, tasarım sürecinin ilk aşamalarında entegre edilen kilit bir öğeye dönüşüyor. 

       Rockwell Automation bu zorluğu, sınıfının en iyisi işlevsellikle otomatikleştiren ve hızlandıran iki yeni araçla aşmakta. Araçlar, uyumlu makine güvenlik sistemlerini güvenli bir şekilde tasarlamak ve sunmak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltmak üzere, en eksiksiz güvenlik otomasyonu ürünlerinden ve kullanımı kolay uygulamalarda uzmanlıktan yararlanmaktalar. 

     OEM’ler gerekli düzenlemelere uygun makineler temin ederek, son kullanıcıların güvenlik sistemine güvenmesini sağlama sorumluluğu taşıyor. Hangi standartların uygulanacağını ve bunların neler gerektiğini belirlemek tasarım sürecini karmaşıklaştırırken bir yandan da süreci uzatıyor. Güvenlik otomasyonu ürünlerini değerlendiren ve seçen tasarım mühendisleri, bir dizi zaman alıcı görevle karşılaşabilir. Makine tasarımı çizimlerini basmak, güçlü ve hareket edebilir koruma sistemlerini çizmek ve tehlike potansiyeli taşıyan erişim noktalarını belirlemek sıkıntılı bir süreç olabilir. Gerekli güvenlik fonksiyonları bir yana, güvenlik girişlerini, çıkışlarını ve lojik cihazlarını seçmek ve sistem performansını hesaplamak gereklidir. Gereklİmateryallerin el yazısıyla yazılmış listeleri, koruma çözümlerinin elle çizilmiş çizimleri ve elle yazılmış güvenlik hesaplamaları resmi belgelere, çizimlere ve raporlara aktarılmaktadır. OEM’lerin daha ucuz ve daha hızlı bir şekilde yenilik yaratmak için hızla değişen teknolojiyi kullanarak global rekabette kendilerini farklılaştırmak zorunda olduğu göz önüne alındığında, tipik güvenlik tasarımı süreci prosedür dolu ve külfetli görünmektedir. 

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s