ISO 13399’U SANDVİK COROMANT BENİMSİYOR

Yeni ağ, yeni standart

ISO 13399, Sandvik Coromant, Stokholm’deki Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, Fransız Cetim (mekanik mühendisleri teknik merkezi) ve metal işleme sektöründeki diğer aktörler tarafından ortaklaşa geliştirilmiş, bilgisayar yorumlu temsil ve endüstriyel ürün veri alışverişi için tasarlanmış uluslararası bir standarttır. Amacı, herhangi bir özel sistemden bağımsız olarak, kesici takımlar ile ilgili ürün verilerini açıklayan bir mekanizma önermektir. Bu, sadece tarafsız bilgi paylaşımını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ürün veri tabanı ve arşivlemesi için bir temel oluşturur.

Mühendislerin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan, ISO 13399, genellikle CAD, CAM, CAE, PDM / EDM ve diğer bilgisayar destekli teknolojiler arasındaki veri alışverişini kolaylaştırmak ve optimize etmek için dağıtılabilir.

Nötür format

ISO 13399 standartı herhangi bir özel sistemden bağımsız olarak, mantıklı ve standardize edilmiş bir metot kullanarak kesici takım bilgisinin, yazılımın kolayca işleyebileceği bir dilde iletilmesini sağlar. Sonuç olarak, Sandvik Coromant ve şirketin müşterileri iletişimin bütünlüğü için önemli ve etkili bir elektronik veri alışverişi için şart olan parametreler için ortak tanımları paylaşırlar. 

Kesici takımları ve takım sistemleri üreticisi Sandvik Coromant kesici takım veri gösterimi ve veri değişimini kolaylaştırmak için ISO 13399 standardını benimsiyor. Müşteri çıkarları; takım bilgi yönetimi için düşük maliyeti, üretim kaynaklarının daha doğru ve verimli kullanımını kapsar. Örneğin, Sandvik Coromant takımlama işlemi için, artık mevcut programlama ayarlarını değiştirmeye ihtiyaç yoktur. 

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s