TEZMAKSAN MAKİNE

3-11 Mart tarihleri arasında Tezmaksan Makine tarafından müşterilerine özel olarak sekiz günlük Tayvan ve Tayland’a gezi düzenledi. Geziye Ayar Makine- Yakup Ardal, Anar Otomotiv-Arslan Acar, KFI Kartal–Tahsin Koyak, Metem Otomotiv–Metin Sarı, Uyan Metalurji-Uğur Uyan, Tutkun Makine Bülent Tutkun, Baypa-Ercan Gurbetçi, Paksan–Günel İnanç, Efmak–Hifsullah Yıldız, Muhammet Ali Maden, Retosan- Ceyhun Candan, Ahmet Candan, Erdirenler –Emre Erdiren, SIO Automotive- Harun Sinan Ketenci, Hasan Kemal Gorgünel, Smf Sert Metal-Onur Erdin, Dönmez Debriyaj-Hasan Dönmez, Best Makine – Ali Şamlı, Muzaffer Yıldız, Salih Mustafa Tufan katıldı.

Gezinin ilk ayağı olarak 2-7 Mart tarihleri arasında Taipei World Trade Center’da düzenlenen TIMTOS fuarı ziyaret edildi. Tayvan’ın önde gelen makine imalatçılarının katıldığı fuarda Tezmaksan Makine’nın yıllardır distribütörlüğünü yaptığı firmalar gezildi. Böylelikle Tezmaksan Makine müşterileri sektördeki gelişmeleri yerinde görmek ve teknolojileri yakından inceleyebilme fırsatı buldular. Fuarda; Goodway, GMS-2600 Tornalama merkezi, GS-800 CNC torna, SW-42 ve SW-20 kayar otomatlarını, GLS-1500 Y c ve y eksenli CNC tornasını, GS-3000 CNC torna, GTS-200MMX çift ayna çift taretli CN tornasını, GV-500 CNC dik tornasını tanıttı. DAHLIH DMTH-500 5 eksenli yatay işleme merkezini, DMV-2000 kolon hareketli dik işleme merkezini, MCV-1200 CNC Dik işleme merkezini, müşterilerine tanıttı. FİRST müşterilerine V-43 High speed dik işleme merkezini, VT-18 Tapping center ve MCV-300 işleme merkezini, son olarak, yeni modeli V-700 işleme merkezini tanıttı.
KAOMING yeni köprü tipi 528 EP serisini, W eksenli 5 yüzey işleme kapasiteli köprü tipi işleme merkezini, HİS serisi lineer kızaklı 10,000 devir köprü tipi işleme merkezini tanıttı. SUPERTEC, G32A50 CNC Açılı satıh taşlama ve silindirik taşlama modellerini tanıttı. YU SHINE otomatik palet değiştirme özelliğine sahip VL 1600 ATC +C+APC ve VL-220R modelini sergiledi. Taşlama tezgâhları sektörüne 30 yıldır hizmet veren TOPWORK ise TG 5†’yı ve yeni imalatı olan Lazer kesme makinasını ve çok esnek bir takımlandırma sunan MAX1250X’i sergiledi. ARGO, A-56 CNC işleme merkezi ve A-80 işleme merkezini tanıttı. RAYFENG yeni ürettiği 42’lik otomat tezgahını ve 32‘lik otomatik yükleme sistemli makinesini tanıttı.
Tezmaksan Makine müşterileri Tayvan fuar ve fabrika gezisi sonrasında Tayland Bangkok’ta, Adalar ve Tayland parkını ziyaret ettikten sonra, yörenin geleneksel danslarına katıldılar.

Fuar sonrasında Tayvan da Tezmaksan Makina’nın bilinen markalarından FIRST, DAH-LIH, KAO-MING ve GOODWAY firmasının yeni taşındığı 30.000 m2 kapalı alanı bulunan yeni fabrikası, Supertec ve EWERISING Testere firmalarının bulunduğu yerler ziyaret edilerek Tezmaksan Makine müşterilerine bu firmalar hakkında bilgiler verildi. Tayvanın en büyük köprü tipi imalatçısı olan KAOMING’in yeni fabrikasından ve FIRST firmasının büyüklüğünden etkilenen Tezmaksan müşterileri, özellikle KAOMING’in özel ısıyı ve nemi izole ettiği montaj hattından da çok etkilendiler.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s