TÜRK ÜRETİCİSİNİ EN SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞUYOR

Dört K müşterilerinin ihtiyaçlarına göre en uygun, en kaliteli, en ekonomik makine ve hammadde tedariki ile stratejik bir ortak gibi hareket eder. Temsilcisi olduğu Berger Group, Bonpertuis, Breuer ve WMU firmaları kendi alanlarında dünyada söz sahibi firmalardır. Bu şirketleri tanıtmak gerekirse;

Almanya’da yerleşik BERGER Grup, 70 yılı aşkın bir süreden bu yana özellikle kesici alet ve el aleti imalat sanayinin taleplerine yönelik olarak, aynı zamanda diğer metal işleme dallarında yararlanılmak üzere tasarlanmış taşlama ve parlatma makineleri üretmektedir. Dört K, temsilciliğini yaptığı firmalar ile Türk üreticisini en son teknoloji ile birleştirmeyi hedeflemiştir. Bu hedefe ulaşmak, makine üretimi konusunda alanında söz sahibi makine üreticisi firmaların ve hammadde tedarikçisi firmaların aynı çatı altında toplanmasını gerekli kılmış ve Dört K bunu başarmıştır. Almanya, Brezilya, Çin, Mısır, Fransa, İspanya, İsveç, USA gibi ülkelerde temsilcilikleri olan firmanın geçen yıllar içerisinde bünyesine kattığı; farklı sanayiler için metal kesimiyle bant kenar düzeltme ve yüzey işleme uygulama sürecine uygun çözümler sunan Julius, elastik takımlar ile mekanik yüzey parlatma makineleri üreten Hauschild, kenarları farklı istasyonlarla yönlendirerek mikro rulo malzemelerde hassas taşlama yapabilen makineler üreten Nell JR ile, taşlama, parlatma ve yüzey işleme konusunda dünyadaki sayılı firmaların arasında yerini almıştır. Robotlu otomasyon sistemleri ve proses otomasyonu konusunda da hizmet veren firma bu sayede müşterilerinin farklı marka ve modellerdeki üretim bantlarına kendi ürettiği makineleri de kolayca entegre etmektedir.

1434 yılında Fransa’da kurulan Bonpertuis’un kesici aletler ve diğer ürünler için ürettiği karbon, titanyum alaşım esaslı çelikler, kuşku götürmez kalite özellikleriyle kendi pazarının lideridir. 50 den fazla ülkeye ihracat yapan firma, uzun yılların getirdiği deneyim ve başarı sonucu ISO 9001 kalite yönetim standartlarına sahiptir. Ürettiği çeliklerin kullanım alanları arasında; Otomotiv sanayinde kullanılmak üzere otomobil enjektör profili, ABS parçaları, motor alternatör pulları ve manyetik olmayan bağlantı elemanları, Medikal alet üretiminde kullanılan bıçak ve makaslar, pensler, dişçilik malzemeleri, Gıda ve Ev aletleri üretiminde kullanılan mixer ve blender bıçakları, barbekü şişleri, İnşaat sektöründe kullanılan kilit profilleri, asansör kapı bağlantı elemanları ve menteşeleri, Kağıt fabrikalarının kullandığı bıçak ağızları ve kağıt hamuru hazırlamak için kullanılan refiner bıçakları, giyotin bıçakları, Şeker fabrikalarında kullanılan refiner bıçaklar ile saat sanayi için bilezik ve kasalar, gözlük sanayi, tekstil makinesi bıçakları, el aletleri, ağaç işleme makineleri, ölçüm cihazları sayılabilir.

WMU firması ısıl işlem teknolojileri üzerine uzmanlaşmış bir firmadır. Sahip olduğu know-how ile farklı endüstrilere müşteri odaklı ve üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen ileri teknoloji ürünü çözümler üretir. Yüksek sıcaklıkta lehimleme, tavlama ve sertleştirme ve sinterleme uygulamaları için konveyör ve vakum tipi ısıl işlem fırınları üreten firma ayrıca nitritleme, karbürleme, bant serleştirme ve temperleme fırınları da üretmektedir. Almanya’da üretilen teknoloji dünya çapında kabul görmüştür.

Dört K, 20 yıldan uzun bir süredir aynı çatı altında topladığı güçlü ortakları ve müşteri odaklı yaklaşımı ile, kesici alet sanayi ve metal sanayine, hammadde tedarikinden makine tedarikine kadar uzanan geniş bir yelpazede anahtar teslimi çözümler sunarak, Türk üreticisinin ihtiyaçlarına uygun modern teknoloji ürünleri ile yüksek kalitede üretim yapmalarına olanak sağlamaya devam edecektir.

Breuer 50 yılı aşkın bir süreden günümüze metal şeritlerin ve ruloların yüzey işlemleri için rulo taşlama, parlatma ve temizleme makineleri geliştiren, tasarlayan ve üreten bir firmadır. Ürettiği makinelerle dünya çapında bir firma haline gelmiştir. Breuer’in tasarlayıp ürettiği rulo taşlama ve parlatma makinaları 100-2000mm genişlik 0,15-10mm kalınlık aralığında proses kabiliyetine sahiptir. Birçok farklı ülkede çalışan Breuer makinelerini tercih eden firmalar arasında, Thyssen Krupp, Böhler Uddeholm, Outokumpu, Sandvik, Federal Mogul, Kanthal, Bhushan, Wiking Martin Miller, Auerhammer gibi firmalar sayılabilir.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s