TEZMAK A.Ş. DÜNYA DEVİ

1969 yılında dünyanın ilk seri üretim sayısal kontrollü (NC) tel erozyon makinesini yapan AGIE, 1983’te GF Corp.’a devrolduktan sonra, 1996 yılında da pazarın iki devi olan Agie ve Charmilles’i, dünyada EDM pazarının lideri olmak için birleştirerek AgieCharmilles Group’u kurmuştur. 1999 yılında yüksek perfomanslı frezeleme teknolojilerine adım atan grup, 2000 yılında MIKRON firmasını satın alarak yüksek hızlı işleme (HSM) konusunda dünyada 2 numara olmuştur. 1861 yılında Staib & Cie adıyla İsviçre Charmilles’de kurulan ve 1906 yılında Picard & Pictet SA adıyla otomobil üretmeye başlayan firma, 1954 yılında Basel’de AGIE adıyla ilk EDM makinelerini üretmeye başladı.

Günümüzde, otomasyon çözümleri, servis hizmetleri, takım – kalıp sanayisine hassas parça ve bileşenlerinin imalatı için gereken makineleri üreten, konusunda dünyanın önde gelen firmalarından birisi olan +GF+ Agie Charmilles ürün gamında, yüksek hızlı (HSM) ve yüksek performanslı (HPM) 3 ve 5 eksenli işleme merkezleri, EDM (Erozyon) tezgahları ve Lazer işleme makineleri bulunmakta ayrıca tüm bu makineler için müşterilerine üst düzey servis hizmeti, aşınan veya sarf parçalar için yedek parça temini ve çok çeşitli otomasyon çözümlerini bir arada sunmaktadır.

Tezmaksan Şirketler gurubuna bağlı olarak hizmet veren ve bünyesinde Biglia ,Brother, Takamaz,gibi uluslararası markaların distribütörlüğünü yapan Tezmak A.Ş. tarafından Türkiye de makine sanayi endüstrisine tanıtılacak olan +GF+ Agie Charmilles’in dünya üzerinde 50 temsil noktası bulunmakta.Ayrıca İsviçreli Georg Fischer Group’un bir parçası olan firma 3.319 çalışanı ile 2008 yılında 1.080.000.000.CHF tutarında satış cirosu yapmıştır.

GFAC, MIKRON adıyla üretilen 3 ve 5 eksenli işleme merkezlerinin neredeyse tümünde kendi üretimi olan ve özellikle yüksek hız kabiliyetiyle bir çok rakip tezgah üreticisinin de tercihi olan StepTec marka spindle’ları, dünyanın en iyi kontrol ünitesi olarak kabul edilen Heidenhain kontrol ünitesi ve gereken ya da kullanıcının ihtiyaç duyduğu makinelerde yine Heidenhain’ın lineer cetvel, takım veya parça ölçme sistemlerini kullanmaktadır. Bir çok modelinde rijitliği ve üst düzey vibrasyon sönümleme özelliği tüm dünyaca bilinen granitten imal edilmiş gövdeyi kullanmaktadır. Bu sayede MIKRON marka adıyla da sabitlenmiş olan dünyanın en hassas işleme merkezlerinden biri olma özelliğini siz kullanıcılarına standart olarak sunmaktadır.

 

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s