MAKİNA SEKTÖRÜNE MÜJDE

“TİAD AKADEMİ olarak, kar amacı güdülmeden eğitim hizmeti verilecek”

 

TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Kağnıcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TİAD olarak, TEM projesinde ve benzer tüm faaliyetlerde kar amacının söz konusu olmadığını ve amaçlanmadığını, özellikle teknik eğitimlerin, sektörle ilgili teknik temel bilgisi olan kişilere yönelik olacağını ifade etti.

 

Teknik eğitimler, teorik olarak sunulacağı gibi pratikle de desteklenecek. Eğitim sonunda ise katılımcılar sertifika hakkı kazanacak.

 

Ülke ekonomisine katkı sağlamak ve eğitime hizmet etmek amacı ile, bu yıl eğitim seferberliğine ağırlık veren TİAD (Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği), eğitim çalışmalarını artık TİAD AKADEMİ çatısı altında gerçekleştirecek.

 

Eğitimlerin ilkini, kişisel gelişim eğitimleri oluştururken, ikinci bölümünde ise, imalat sektörünün ihtiyacı olan nitelikli ara eleman yetiştirilmesine destek verilecek. Eğitimler TİAD deneyimi ve güvencesi altında Teknik Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek. Ayrıca 2009 yılı içerisindeki sadece 4 tane kişisel gelişim eğitimleri ücretsiz olacak. Eğitime katılmayı isteyen kişilerin önceden isimlerini yazdırması gerekiyor.

 

İlk aşamada TİAD seminer salonunda verilecek olan kişisel gelişim eğitimlerinin takvimi ve konu başlıkları ise şöyle sıralandı; 22 Ekim 2009 Perşembe Bütçe Oluşturma Ve Kontrol Sistemi,  09 Kasım 2009 Perşembe İşletmelerde Yeni Dönemde Yeniden Yapılanma, 19 Kasım 2009Perşembe Öğrenen Organizasyon ve10 Aralık 2009Perşembe ise Yönetim Becerileri. 

 

Teknik Eğitimlerin konusunu, Talaş Kaldırma ve Kesici Takımlar, CNC Tezgahların G kodlarına göre programlanması oluşturuyor

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s