HİDROLİK ABKANT PRESİ

40 yıllık imalat süresi içinde mühendisliği ile hep ilkleri yapmaya çalışan İNANLAR, 1974 ‘de ilk 3 metre 10 mm kapasiteli Giyotin Makas ve Abkant Presi, 1994 ‘de ilk açı ayarlı 3 metre 20 mm kapasiteli Giyotin Makası, 1996 ‘da ilk 6 metre 16 mm kapasiteli Giyotin Makas ve Abkant Presi, 1998’de ilk 8 metre 12 mm kapasiteli Giyotin Makası imal etti. Konya’da bulunan İnanlar Makine, Türkiye’de tek dünyada ise sayılı kapasitede bulunan CNC 2000 ton 14 metre tabla boyu, 10,5 metre duvar arası ve 35 mm. kapasitesi olan tek parça hidrolik abkant pres imalatını gerçekleştirdi. Makine, Tuzla’da bulunan bir firmaya gemi imalat sanayi işletmelerine ve ağır sanayiye hizmet vermek üzere teslim edildi.

2001’de CNC 800 ton 8 metre- CNC 400 ton 4 metre tandem Hidrolik Abkant Pres, 2004 yılında da 12 metre 16 mm kapasiteli Giyotin makas imalatı ile Dünya ‘da sektörde markalaşmış birkaç firma arasına girdi.

Son olarak 2008 yılı sonu Türkiye ’de tek Dünya’da sayılı kapasitede bulunan CNC 2000 ton 14 metre tabla boyu, 10,5 metre duvar arası ve 35 mm. Kapasitesi olan tek parça Hidrolik Abkant Pres imalatını gerçekleştirdi ve Tuzla’da gemi imalat sanayi işletmelerine, ağır sanayiye hizmet vermek üzere Tuğcular Metal’e teslim edildi.

İNANLAR 2000 yılından sonrada Arge faaliyetlerini arttırarak istenilen özel projelerde de çalışmaya başladı. Bu projeler; kamyon makası imalatında kullanılan 8 istasyonlu bükme presi, jant imalatında kullanılan dünyada tek olan çeşitli makinalar, şase imalatında kullanılan 9 metre 2000 ton özel amaçlı sıvama presi, hız kontrollu 750 ton şekillendirme presi, Dünyada kendini kanıtlamış çeşitli hat sistemlerinin projelerini yapan firmalara saç açma hattında bazı makineleri, alüminyum saç boyama tesisinin 12 metre boyda iki adet kulesini ve çeşitli makinalarını, lastik kesimi için su jeti imal edilerek teslim edildi. 2009 yılında Arge çalışmaları seri lastik basma presi, vinç bomu basma presi, yan kolonlu 8 metre boyda çok kafalı oksijen tezgahı projeleri ile devam edecek.

İNANLAR yapılamayanı yaparak hem imalatçıların hem de saç işleme işi yapan firmaların ufkunu genişletti.2009 yılında 40mm kapasiteli Giyotin Makas ve14 metre 20mm kapasiteli Giyotin Makas projeleri ile öncülük yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s