KURŞUNEL ÇELİK

Sorularımıza geçmeden önce kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1986 Konya doğumluyum. Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nde ihtisasımı tamamladım. Kurşunel Çelik’te Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim.

Kurşunel Çelik bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?
Firmamız İsveç çeliklerinin ve kalıpçıların ihtiyaç duyduğu her türlü kalıp malzemelerinin satışını yapmak amacıyla 2003 yılında 150 m2 lik bir alanda hizmete başladı. Müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışıyla gün geçtikçe büyüyen Kurşunel Çelik bugün 500 m2’lik bir alanda hizmet vermeye devam ediyor.

2011 yılını geride bıraktık. Bu sene firmanız açısından nasıl geçti, 2012 yılından neler bekliyorsunuz?
Ülkemiz 2011 yılını 7.8 gibi yüksek bir büyüme ile tamamladı. Kuruluşundan bu güne her yılını bir önceki yılın büyüme rakamlarının üzerinde kapatan bir firma olarak 2011 yılını büyüyerek kapattık. 2011 yılı yeni projelerin temellerinin atıldığı oldukça başarılı bir yıl oldu bizim için. Ülkemizin ekonomik alanda yakaladığı başarılar 2012 yılı için bizleri de motive ediyor. Bu kapsamda 2012 yılı bizim için üretimin artacağı ve müşterilerimizin beklentilerine daha iyi yanıt vereceğimiz bir yıl olacaktır. Hedefimiz dünya piyasasında da kaliteli çelik temininde ilk akla gelen performansına özenilen ve aranan lider bir kuruluş olmaktır. Müşteri odaklı çözümlerimizi değişen pazar koşulları altında sürekli geliştirerek sektörde tercih edilen bir marka konumumuzu pekiştirmek istiyoruz.

Sektörünüzün içinde bulunduğu genel durum ve pazarın geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?
Bugün sektörümüzün en önemli sorunu stok maliyetleridir. Stoksuz çelikçinin ayakta kalması mümkün değildir. Özellikle kalıp sektöründe müşteri çeliğini hemen almak istiyor hatta piyasayı dinlediğiz zaman çeliğin ısıl işlem zamanını nasıl kısaltırım diye hesap yapıldığı bile oluyor. Bu yüzden stok maliyetlerine katlanmak zorunda kalıyoruz.Ayrıca kullanıcıların en çok dikkat etmeleri gereken nokta malzemeyi kullanacakları yerleri çok iyi tanıyıp ona göre doğru malzeme seçiminde bulunmaları. Bu konuda gösterilecek özen üretim maliyetlerine de olumlu yansıyacaktır.Sorun çelik satıcılarının çok daha dikkatli ve bilinçli olmalarıyla çözülecektir. Değerlendirmelerini uzun vadede yapan müşterilerimiz bizi tercih ettikleri için, kaliteli çeliklerimiz ile birim başı maliyetleri minimum yapabilirler.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s