FİSCHER SYSTEM-MECHANİK

Yeni tezgah (bir Haas Super Mini Mill), Reinhold ve Edeltraud Fischer (Fischer GmbH’nin kurucuları ve sahipleri), şirketin üst düzey yöneticileri, yerel yetkililer ve ileri gelenler ile Haas Automation Europe ve DREHER Aktiengesellschaft’ın bir bölümü olarak faaliyet gösteren yerel Haas Fabrika Satış Mağazası (HFO) temsilcilerinin katıldığı törenle teslim edildi. 5 Mart 2013’te hassas mühendislik şirketi Fischer System-Mechanik GmbH, 100’üncü Haas CNC imalat tezgahını teslim aldı.

Merkezi Constance Gölü’nün 50 km kadar kuzeyindeki Durchhausen’de bulunan, 1980’de kurulmuş Fischer System-Mechanik, kullandığı robot yüklemeli CNC freze ve torna tez- gahları sayesinde ortopedik implantlar ve otomobil parçaları gibi karmaşık ve yüksek kaliteli hassas parçaları büyük partiler halinde üretim koşumlarında işleyebiliyor. Müşterilerinin ürünlerini ve teçhizatlarını kanban sistemiyle tedarik eden şirket, aynı zamanda prototip ve tek seferlik parçaları da geliştirip sunabiliyor. Haas Automati- on Europe’un idari müdürü AlainReynvoet şunları söyledi “Fischer System-Mechanik fabrikasında şu anda 150 kadar imalat tezgahı var; bunların çoğu Haas VF frezeleme tezgahları ve Haas Mini Mill’ler. Şirket ilk Mini Mill’ini 2002’de aldı; bu tezgah kurulumu yapıldıktan on yıl sonra, halen günde 12 saat hizmet veriyor.”

İmalatt sektöründee vee ilerii teknolojili sektörlerde ün yapmış bir şehir olan Stuttgart; Daimler, Porsche, Bosch ve yazılım devi SAP gibi bir- çok markaya ev sahipliği yapıyor. Fischer’ın neredeyse tüm müşte- rileri, şehrin 60 mil kadar güneyin- deki şirket tesislerinden bir saatlik mesafede bulunuyor. Fischer gibi yüksek standartları ve beklentileri olan bir şirketin Haas’a böylesine yoğun yatırım yapması, tezgahların güvenilirliğini ve ayrı- ca yerel HFO, DREHER’in sunduğu yardım ve desteğin kalitesini fazlasıyla kanıtlıyor. Reinhold Fischer neden Haas tezgahlarını seçtiği konusunda çok net konuşuyor “En fazla değere sahip, en güvenilir ve kullanımı en kolay tezgahlar. Ayrıca en iyi desteği de sunuyorlar.” Sayın Reynvoet şunları ekliyor “ABD’de, imalat operasyonlarında 50’yi aşkın CNC tezgahı kullanan çok sayıda imalat şirketi var. Haas olarak Avrupa operasyonlarımıza başlayalı sadece on yıl kadar oldu, o yüzden bu kutlama Fischer için olduğu kadar bizim için de çok anlamlı ve önemli. Müşteriler imalat tezgahı yatırımlarında daha iyi değer ve daha düşük sahiplik maliyeti beklediği için önümüzdeki birkaç yılda, Avrupa’da Fischer gibi daha çok şirketin belireceğini düşünüyoruz.”

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s