İDEA KİMYA İZMİR`E LABORATUAR

Gebze ve Elazığ olmak üzere iki ayrı merkezde üretim yapan İstanbul merkezli İdea Yapı, Türkiye Çimento Müstahsilleri tarafından Swissotel Grand Efes`te düzenlenen organizasyonda açtığı stand ile uluslararası sektör temsilcileriyle buluştu. Firması ve yatırım planları hakkında bilgi veren şirketin genel müdürü Hakan Gülseren, 2007`de kurulmuş genç bir firma olmalarına rağmen kısa sürede çimento ve beton kimyasallarında pazar lideri olduklarını söyledi. Yurtiçi piyasanın dışında Azerbaycan, İran, Irak, Kazakistan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını anlatan Gülseren, “Önümüzdeki dönemde Irak`ta tesis kurma fikrimiz var. İlk etapta 1 milyon liralık yatırımla kuracağımız tesis ile çimento üretiminin hızla arttığı Ortadoğu pazarında da alanımızda lider olmak istiyoruz” diye konuştu.

YÖNÜMÜZÜ DOĞUYA DÖNDÜK
Avrupa`da daha çok restorasyon çalışmaları yapıldığını, büyük boyutta altyapı çalışmalarının Ortadoğu`da olduğunu anlatan Hakan Gülseren, “Bunun için biz yönümüzü doğuya döndük. Farkımızı ortaya koyabilmek için de en önemli birimimiz olan Ar-Ge servisimiz sürekli olarak çalışıyor. Şu anda sektördeki yerli ve yabancı birçok firmanın tedarikçisi konumundayız” dedi.

İZMİR`E LABORATUVAR AÇILACAK
İzmir`de de Batıçim, Çimentaş gibi önemli fabrikalara hizmet verdiklerini aktaran Gülseren, “Çimento katkıları konusunda Ege`deki tüm fabrikalar müşterimiz. Beton katkıları konusunda da yatırım yapmayı düşünüyoruz. Bunun için laboratuvar ve ofis açmak istiyoruz. Birkaç arkadaşımızı bu konuyla ilgili görevlendirdik” diye konuştu. Ekim ayında İzmir’de düzenlenen 8.Beton Kongresi ve 11.TÇMB Teknik Seminer’e katılan İdea Kimya, İstanbul’da düzenlenen Beton 2011 fuarına da katılıyor.

ZİNCİRİN ZAYIF HALKASI OLMAYACAĞIZ
İnşaat sektörünün büyük sorumluluk gerektirdiğini ve can güvenliği açısından kendi konumlarının da önemli olduğunu vurgulayan Gülseren, “Biz zincirin zayıf halkası olmamak için çaba gösteriyoruz. Bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Türkiye gibi bir deprem ülkesinde bütün riskleri göz önünde bulundurarak üretim yapıyoruz” dedi.

Advertisements
This entry was posted in HABERLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s